Nové napredovanie môže byť pridané v sekcii Profil / záložka Program kliknutím na „+“ v pravom hornom rohu. Následne sa zobrazí nové okno “Pridať napredovanie”, kde je potrebné vyplniť povinné údaje označené hviezdičkou (*). Možnosti rozbaľovacieho zoznamu “Typ napredovania” sú spravované v časti Administrácia / Členstvo / Program.

Nový typ napredovania osoby je tiež možné pridať aj cez sekciu Jednotky / záložka Ľudia a potom kliknutím na tlačidlo individuálnej akcie („tri bodky“) vedľa mena osoby a výberom „Pridať napredovanie“. 

Napredovanie je možné pridať v rámci jednotky viacerým aj osobám naraz. Týmto osobám bude následne toto napredovanie automaticky pridaná v ich profile.

Zvoľte si jednotku, ktorá obsahuje ľudí, ktorým chcete pridať napredovanie. V profile jednotky, v záložke Ľudia si zvoľte osoby, ktorých sa pridávanie bude týkať. Kliknite na tlačidlo hromadnej akcie („tri bodky“) umiestnenom na vrchu zoznamu a vyberte "Pridať napredovanie".

V novom okne zvoľte vekovú skupinu, typ a názov napredovania a kliknite Uložiť. Zvolené napredovanie bude automaticky pridané všetkým zvoleným osobách v ich profiloch.